Třídy se zaměřením na matematiku a přírodovědné předměty

• Přijímací pohovory do 6. třídy se zaměřením na matematiku a přírodovědné předměty.

• aktualizováno: 25. 5. 2020

Žáci v matematických třídách mají stejný učební plán jako ostatní třídy. Povinně však mají dvouhodinový předmět Seminář z matematiky místo volitelného předmětu, kde rozvíjejí matematické schopnosti.

V ostatních předmětech přírodovědného zaměření mají možnost získávat širší znalosti. Vyšší nároky v matematice a přírodovědných předmětech nutí žáky k delší a pečlivější přípravě na hodiny.

Žáci z těchto tříd pravidelně dosahují vynikajících výsledků u přijímacích zkoušek na gymnázia a střední školy.

Na základě předpokládaného uvolňování mimořádných opatření jsou naplánované pohovory do budoucí šesté třídy se zaměřením na matematiku a přírodovědné předměty na termíny 10. -12. 6.

Z důvodu mimořádných opatření nařízení vlády budou žáci rozděleni do několika skupin. Každá skupina bude mít pevně stanovený harmonogram přijímacího pohovoru.

Zákonný zástupce přihlášeného žáka/žákyně obdrží zprávu (na e-mail uvedený v přihlašovacím formuláři) s pokyny a harmonogramem přijímacího pohovoru.

V případě, že neobdržíte e-mail s pokyny do 27. 5. 2020, kontaktujte svého třídního učitele. Zákonní zástupci žáků, nenavštěvujících ZŠ, Nerudova 9, České Budějovice, kontaktují zástupce ředitele pro 2.st Mgr. Jakuba Zelenku. jakub.zelenka@zsnerudova.cz; 602 655 562

Pokud ze závažných důvodů nemůže Váš syn/ Vaše dcera vykonávat pohovor v daném termínu, kontaktujte zástupce ředitele pro 2.st Mgr. Jakuba Zelenku ohledně domluvení náhradního termínu.

Předpokládáme, že v době konání pohovorů bude i nadále zakázán vstup zákonných zástupců a dalších cizích osob do budov školy. Žáky si v určený čas převezme před hlavním vchodem v Nerudově ulici pověřený pedagog a po ukončení zkoušky je přivede zpět před budovu školy. Z tohoto důvodu prosíme o časovou dochvilnost.

V případě pozdního příchodu nebude možné žáka/žákyni vpustit do budovy školy.

Průběh pohovoru

• První část -   30-ti minutový test (učivo matematiky probrané do konce 1. pololetí 5. ročníku).
        • Druhá část-  ústní pohovor (učivo matematiky probrané do konce 1. pololetí 5. ročníku).

Potřebné věci k přijímacímu pohovoru:

• žáci navštěvující v termínu pohovoru dopolední vzdělávací činnost v ZŠ Nerudova (od 25.5.)
          • psací potřeby  (gumovací pero nelze použít), rýsovací potřeby
          • pití

• žáci 5. ročníku  ZŠ Nerudova nenavštěvující v termínu pohovoru vzdělávací činnost
          • vyplněné čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového onemocnění dítěte a písemné seznámení s vymezením rizikových skupin stanovených Ministerstvem zdravotnictví- cestne_prohlaseni.pdf
            bez tohoto prohlášení nebude žák vpuštěn do budovy a nebude mít možnost pohovor vykonat
          • psací potřeby (gumovací pero nelze použít), rýsovací potřeby
          • pití

• žáci z jiných základních škol
          • vyplněné čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového onemocnění dítěte a písemné seznámení s vymezením rizikových skupin stanovených Ministerstvem zdravotnictví- cestne_prohlaseni.pdf
          • výpis vysvědčení nebo kopie vysvědčení potvrzená školou za 1. pololetí 5. ročníku
          • psací potřeby (gumovací pero nelze použít), rýsovací potřeby

• známky na vysvědčení za 1. pololetí 5. ročníku
        • výsledek písemné části
        • výsledek ústní části

Zveřejnění výsledků

Výsledky Vám sdělíme telefonicky na uvedeném telefonním čísle v přihlášce nejpozději do konce června.