Třídy se zaměřením na matematiku a přírodovědné předměty

• Přijímací pohovory do 6. třídy se zaměřením na matematiku a přírodovědné předměty.

• aktualizováno: 8. 4. 2024

Informace mohou být průběžně aktualizovány.

Žáci v matematických třídách mají stejný učební plán jako ostatní třídy. Povinně však mají předmět Seminář z matematiky rozvíjející matematické schopnosti místo volitelného předmětu.

V ostatních předmětech přírodovědného zaměření mají žáci možnost získávat širší znalosti. Vyšší nároky v matematice a přírodovědných předmětech nutí žáky k delší a pečlivější přípravě na hodiny.

Žáci z těchto tříd pravidelně dosahují vynikajících výsledků v soutěžích i přijímacích zkouškách na gymnázia a střední školy.

Přihláška

V případě zájmu o konání přijímacího pohovoru do této třídy, prosíme o vyplnění elektronické přihlášky.

Přihlášky je možné podávat do 31. 3. 2024

• Žáci aktuálně navštěvující ZŠ, Nerudova 9, České Budějovice - přihláška
        • Žáci z jiných škol - přihláška

Termíny pohovorů

Pohovory do budoucí šesté třídy se zaměřením na matematiku a přírodovědné předměty jsou naplánované v tomto termínu:

• Žáci 5. ročníků na ZŠ Nerudova - 20. 5. 2024 místo dopolední výuky
        • Žáci z jiných škol - 21. 5. 2024 v čase 14:00 - 16:00 budova Nerudova 9

Pokud ze závažných důvodů (nemoc, karanténa, ...) nemůže Váš syn/ Vaše dcera vykonávat pohovor v daném termínu, kontaktujte zástupce ředitele pro 2. st. Mgr. Jakuba Zelenku jakub.zelenka@zsnerudova.cz ohledně domluvení náhradního termínu.

V případě pozdního příchodu nebude možné žáka/žákyni vpustit do budovy školy.

Průběh pohovoru

• První část - 45-ti minutový test (učivo matematiky probrané na 1. stupni základní školy ).
        • Druhá část - ústní pohovor (učivo matematiky probrané na 1. stupni základní školy).

K přijímacímu pohovoru potřebujete:

žáci 5. ročníku  ZŠ Nerudova

• psací potřeby (gumovací pero nelze použít), rýsovací potřeby
        • pití
        • Žáky vyzvedneme v jejich třídách během dopoledne a poté je přivedeme zpět.

žáci z jiných základních škol

• výpis vysvědčení nebo kopii vysvědčení za 1. pololetí 5. ročníku
        • diplomy, výsledkové listiny z matematických soutěží od okresního kola výše (úspěšný řešitel)
        • psací potřeby (gumovací pero nelze použít), rýsovací potřeby
        • pití
        • Žáky si v určený čas převezme před hlavním vchodem v Nerudově ulici pověřený pedagog a po ukončení zkoušky je přivede zpět před budovu školy. Z tohoto důvodu prosíme o časovou dochvilnost.

• známky na vysvědčení za 1. pololetí 5. ročníku
        • výsledek písemné části
        • výsledek ústní části
        • umístění v matematických soutěžích od okresního kola výše (úspěšný řešitel)- doloženo diplomem, výsledkovou listinou

Zveřejnění výsledků

Výsledky Vám sdělíme zde na webových stránkách školy nejpozději do 14. 6. 2024.

Výsledky pohovorů naleznete v tomto dokumentu:

Přijímáme 28 žáků. V případě odhlášení některého z přijatých žáků, kontaktujeme uchazeče pod čarou.
        U žáků z naší školy není potřeba podnikat žádné další administrativní kroky. Žáka automaticky přesuneme.

U žáků z cizí školy obvoláme zákonné zástupce s pokyny k přijetí žáka na naši školu.