• aktualizováno: 9. 1. 2024

Informační webové stránky MŠMT k přijímacímu řízení: odkaz

Informace MŠMT k přijímání do středního vzdělávání a konzervatoří.

Legislativní předpisy, metodické materiály, tiskopisy přihlášky a jiné formuláře, video tutoriály a další užitečné odkazy - Přijímání do středního vzdělávání a vzdělávání v konzervatoři, MŠMT ČR (msmt.cz)

Důležité informace jsme shrnuli v těchto dokumentech:

Přihlášky a jejich podávání.pdf

1. kolo přijímacího řízení.pdf

2. a další kola přijímacího řízení.pdf

Přihlášky

• Přihlášky na SŠ s talentovými zkouškami vydáváme do 28. 11. 2023 všem zájemcům. Přihlášky si mohou vyžádat žáci, rodiče u svého třídního učitele. Teprve poté do ní vyplňujte své nacionále a nechejte případně potvrdit lékařem. Přihlášky je nutné odevzdat nejpozději 30. 11. 2023 na vybranou SŠ.
        • Přihlášky na běžné SŠ a víceletá gymnázia si v letošním roce budou zákonní zástupci vyplňovat sami a to výše popsanými způsoby. Přihlášky je nutné odevzdat nejpozději 20. 2. 2024 na vybranou SŠ.

Videonávod na podání elektronické přihlášky: odkaz

Videonávod na podání přihlášky hybridním způsobem (výpis ze systému): odkaz

Zápisové listy

Podle návrhu na změny ze strany MŠMT již nejsou potřeba.

Kam dále na střední školu

Ještě nemáte úplně jasno, kam zamíříte dále na školu? Máme zde pár užitečných tipů

• Salmondo- Zjistěte své osobnostní předpoklady a vyberte si vhodná povolání dle svého zájmu. www.salmondo.cz
          • Škola vytvořila přístupové účty žákům 9. ročníků. Přístupové údaje přijdou na žákovské školní emaily. Během hodiny informatiky si žáci vyzkouší vše vyplnit.  Pokud účet nemáte, kontaktujte kariérovou poradkyni Mgr. Markétu Šedivou (marketa.sediva@zsnerudova.cz)

• Burza SŠ u nás na škole 19. 10. 2023 a Vzdělání a řemeslo v areálu Výstaviště Č. B. 2. 11. 2023.

Kdo pomůže

Pokud potřebujete další informace o středních školách, nebo pomoci se rozhodnout mezi vybranými školami, můžete oslovit naší kariérovou poradkyni. Velmi ráda také zodpoví dotazy ohledně vyplňování přihlášek a dalších náležitostí přijímacího řízení.

Mgr. Markéta Šedivá

e-mail: marketa.sediva@zsnerudova.cz

najdete mě v budově Nerudova- N-118

Konzultace 2022/23

úterý 9.00 - 9:40 h

čtvrtek 9.00 - 9.40 h

Konzultaci v jiných hodinách lze domluvit telefonicky nebo e-mailem.