• Knižní vzdělání a zábavu najdete

• v budově Nerudova

knihovna se nachází ve druhém patře uprostřed (N-307).

provozní doba:

úterý 9:40 - 9:55 h

v budově Čéčova

knihovna se nachází v budově Č2 ve druhém patře napravo (Č2-315)

provozní doba:

pondělí a pátek 9:40 - 9:55 h

čtvrtek: 13:10 - 14:00 h

• Naše základní škola disponuje dvěma školními knihovnami. Knižní fond obou knihoven čítá kolem 9 000 publikací. Knihy jsou určeny především žákům, ale i učitelům a dalším zaměstnancům školy. Čtenáři v policích našich knihoven najdou jak beletrii, tak naučnou literaturu. Z prostředků SRPDŠ je knižní fond každoročně doplňován o nové tituly.

Pro mladší žáky byly zakoupeny sady knih ke společné četbě ve třídách. Velké oblibě se těší Zlobilky, Příšerné zlobilky, Nezbedníci, Sedmilhář Josífek, Školní strašidlo, Eliáš a babička z vajíčka, Matylda, Krysáci či dobrodružný Dům pekelného salamandra.

Mezi návštěvníky knihovny převládají žáci prvního stupně. Hitem ve výpůjčkách je Deník malého poseroutky.

Starší žáci si kromě titulů doporučené četby mohou vybírat z pestré žánrové nabídky, jako jsou detektivní příběhy, sci-fi literatura, komiksy, dobrodružné a dívčí romány či pověsti. K vyhledávání informací k projektům a referátům mohou využít tituly naučné literatury.

Nerozhodným čtenářům naše knihovnice rády s výběrem knihy pomůžou.